Susirėmimas tarp Kinijos ir JAV prasidėjo: apie pirmą Nikaragvos kanalo priešininkų susirėmimą su policija

2014, 30 gruodžio, 7:55 | kategorija Ekonomika | 13 komentarų | peržiūrų 877 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

pavbeikslėlis

Nikaragvoje, kur gruodžio 22-ają prasidėjo naujo laivininkystės kanalo, tarp Atlanto ir Ramiojo vandenynų statyba, vietinei policijai teko išvaikyti staiga atsiradusius vandens magistralės statybos priešininkus. Protestas apstatytas ir pateiktas pagal visas „piaro-karo“ taisykles.

1) keli šimtai protestuojančių vakarų agentūrų pristatyti kaip „kovojantys už savo galinčias nukentėti žemes, fermeriai“;
2) Po to, kai agresyvius piliečius išvaikė, padarius jiems kūno sužalojimų – agentūros pranešė apie „dešimtį užmuštų“;
3) Kas vėliau pasirodė paprasčiausiu melu.

Kaip pranešė nacionalinės policijos vadovas Granera, specialiam Nikaragvos teisėsaugos organų padaliniui trečiadienį teko turėti reikalų su šimtais protestuojančių, plente šalia El-Tule, esančiame 260 km. atstumu nuo sostinės – Managvos.

Po to, kai taikūs protestuojantys atakavo teisėsaugininkus, panaudodami šaunamuosius ginklus, mačetes, akmenis ir lazdas, o taip pat ėmė grasinti padegsiantys auto-cisterną su degalais, – policijai teko išvaikyti apie 300 susirinkusiųjų.

Teisėsaugininkai naudojo gumines kulkas ir ašarines dujas. 15 policininkų ir 5 civiliai buvo traumuoti, 33 asmenys buvo sulaikyti. „Ten vyko rimti kriminaliniai įvykiai“, – cituoja Granerą Notimex agentūra.

Vietinės policijos vadovas atmetė platintą anksčiau informaciją apie 4 žuvusius susirėmimo metu.

Keletas žodžių apie Nikaragvos piliečių interesus. Pasaulio banko duomenimis Nikaragva užima priešpaskutinę vietą pagal nacionalinių pajamų lygmenį vienam žmogui.

Šalies vyriausybė įsitikinusi, jog Didysis tarpokeaninis kanalas padės šaliai išbristi iš skurdo ir tapti ekonomiškai nepriklausoma. Apie tai kalbėjo Nikaragvos vice-prezidentas Omar-Aleslevens statybų atidarymo ceremonijoje. Šioje ceremonijoje taip pat dalyvavo ir kiniečių kompanijos HKND Group, vykdančios statybas, prezidentas Wang Jing.

Rusija taip pat dalyvaus šiose „amžiaus statybose“. Žiniai: darbai prasidėjo gruodžio 22, pirmadienį. Projekto vertė 50 mlrd dolerių, strateginis investuotojas HKND Group.

Kanalo ilgis sieks beveik 280 km., gylis – apie 30 m., plotis nuo 226 iki 530 m. Per metus juo galės praplaukti apie 5000 laivų, kurių plaukimo laikas kanalu neviršys 30 valandų.

Kanalo eksploatacijos pradžia planuojama 2029-iesiems. Naujas vandens kelias iš Atlanto į Ramųjį vandenyną statomas kaip alternatyva egzistuojančiam šimtamečiui „veteranui“ – Panamos kanalui, esančiam vos 600 km. atstumu nuo statybos vietos.

Šiai dienai kanalas tarp Atlanto ir Ramiojo vandenynų tėra vienas ir vadinasi jis Panamos kanalu. Iki 1999-ųjų JAV jį valdė tiesiogiai, o nuo 1999-ųjų – per servetėlę, turinčią Panamos respublikos vyriausybės įvaizdį, išaugintą ir pilnai išauklėtą amerikietiško kanalo aptarnavimo dvasia.

Šio kanalo pagalba JAV visiškai operatyviai valdo makroregioną. Todėl kito kanalo – kinietiško atsiradimas šalia amerikietiško – sulygintinas su situacija, kurioje šalia kiekvieno amerikiečių laivyno plaukiotų analogiškos galios kiniečių laivynas. Iš viso to galima daryti išvadą, jog „taikus fermerių protestas prieš kanalą“, tėra tik pradžia.

Amerikiečių priemonių prieš nepaklusnius lotynus arsenale – taip pat yra intervencijos, kariniai perversmai, diktatūros ir t.t. Tiesa, anksčiau visa tai buvo taikoma prieš pro-tarybinius politikus, o ne prieš daugiamilijardinius kiniečių verslo interesus. Bet, laikai keičiasi, nesikeičia tik interesai.

Tad, atrodo, jog Nikaragvos kanalo statyba bus dinamiška ir įdomi.

odnako.org

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 13

 1. Albas says:

  Keista Sarmatuose skaityti „odnako.org“ vertalą. Kiek esu matęs šios „org“ komentarų, tai kažkaip neskanūs jie ir tendencingi.

 2. PP says:

  Tu kritikuok tai, kas parašyta, o ne kur publikuota.

 3. ! says:

  Pamiršo paminėti, jog vietiniai gyventojai kadaise įspėjo savo vyriausybę apie pasekmes ir įspėjo apie pasipriešinimą ginklu. Tą jie padarė tik po to kai vyriausybė priėmė vienašališką sprendimą atsisakiusi atsižvelgti į vietinių nuomonę. Žinių apie HKND pasirankiokit patys, pasidomėkit kiek mokesčių ta korporacija mokės Nikaragvai ir kokia iš to bus nauda vietiniams.
  Laukiu nesulaukiu žinių apie kokią nors JAV korporacijų paramą Nikaragvos ūkininkams. Juodu ant balto prašom. Paprastai, apie tokius įvykius nerašoma nieko, o jei rašoma tai nutylima apie paprastų sermėgių mirtis su ginklu rankose-kiek žuvo, už ką, ką valgė jų šeimos ir panašiai. Pavyzdys į temą: ką žinot apie Ekvadoro, Peru, Paragvajaus indėnus ir ne indėnus su ginklais rankose kariaujančius prieš savo vyriausybes kurios pardavinėja indėnų žemes pačioms pasiučiausioms kalnakasybos korporacijoms?

 4. Albui says:

  Jei neskanus, tai nevalgyk, bet kas neteisinga siame straipsnyje?

 5. Mindaugas says:

  Jūs jau man dovanokite, bet arba Jūs labai naivus, arba elementarus provokatorius…..Jūsų citata „Laukiu nesulaukiu žinių apie kokią nors JAV korporacijų paramą Nikaragvos ūkininkams. Juodu ant balto prašom. “ Norint ką nors sužinoti, Jums matyt tektų nuvykti į CŽV archyvus ir ten pasiknaisioti. Tik labai jau abejoju, ar Jums kas nors leistų tai padaryt….ką tuo noriu pasakyti? Ogi tai, kad vyksta dviejų galybių, t.y. Rusijos ir JAV kova dėl įtakos ir jeigu manote, kad Jums pavyks šią kovą pralaukti, nepasirinkus vienos iš kovojančių pusių, tai labai apsirinkate….
  http://svpressa.ru/politic/article/70681/

 6. Arūnas says:

  Hm.Keista.Kiek pamenu „sarmatai“ palaikė vakarų Lietuvos žmonių protestus prieš skalūnus ir viena jankių kompanija.“Sarmatams“ taip pat buvo nesuprantamas valdžios požiūris į paprasta paprastų žmonių rūpinimasi savo kraštu.Valdžia juos vadino „agentais“,kaip to patvirtinima prikaišiodavo organizuotuma,plakatu gamybos „išlaidas“ ir pan.Dabar,Nikaragvos atveju,“sarmatu“ leksika kardinaliai priėšinga tai kuri buvo skalūnų atveju.“Sarmatai“ kaip kokia Juknevičiėnė ir co. dabar paprastus Nikaragvos ūkininkus vadinai (netiėsiogiai) JAV agentais ir irankiais? Kas atsitiko?Palaikoma viėna suinterisuota pusė?

 7. artas says:

  >>Arūnui,

  Tai juk ne Sarmatų parašytas straipsni. Informacija išversta ir duota nuoroda. Čia ne sarmatų pozicija ar opozicija, o pateikta tokia info, kuri buvo rasta internete šiuo klausimu. Ar norėtumėte, kad jums netinkančios informacijos tiesiog niekas neskelbtų?.

  Ir be to, šioje informacijoje pateikiamas globalus JAV ir Kinijos susidūrimas, o ne Nikaragvos valstiečių kovos peripetijos, kurių bet kuriuo atveju niekas nieko neklaus, kaip neklausė ir lietuvių ar nori jie savo žemę parduot.

  Išmokime bent kartą priimti informaciją tokia, kokia ji yra, o ne taip, kaip mums galbūt patikrų.

 8. ! says:

  Tai, kad vyksta kažkokia kova tarp kažkokių menamų galybių apie tai rašo MIP, tą patį atkartoja alternatyvi žiniasklaida tik kiek kitaip ir tik labai nedaugelis drįsta kalbėti apie tai, kad parazitai valdantys tiek vieną menamą galybę tiek ir kitą apiplėšinėja mus, tuo pat metu brukdami mums tą priplėkusią propagandą apie gerietį ir blogietį ir tie patys parazitai valdo du skirtingus propagandos ruporus įpiršdami mums mintį apie menamų galybių priešpriešą. Jei Jums duodama rinktis vieną iš dviejų teorijų tai dar nereiškia, jog viena iš jų būtinai bus teisinga. Beje, visai nebūtina tikėti tuo ką rašau aš, tačiau visada pravartu domėtis ir tikrinti kuo įvairesnius žinių šaltinius.

 9. Gojus says:

  Teko lankytis Kinijoje didžiausioje užtvankoje ant Jandzės. Kas liečia sermėgius, ten yra 2 istorijos. Viena yra aukštupį. Ten žmonės iškeldinti iš savo žemių prievarta pakeistas gyvenimo būdas iš kaimų sukelti į daugiabučius. Daug tragedijų.
  Kita yra žemupyje. Ten suvaldyt potvyniai, kas kelis metus nuplaudavę kaimus ir tūkstančius ar šimtus žmonių.
  Žodžiu kaip vertinsi.
  Kas dėl šito kanalo, tai natūraku, kad kažkam reikės išsikelt. Bet štai vakar paskelbtas Vylniaus aplinkelio konkursas. Čia irgi reikės kažkam išsikelt. Bus ir protestuojančių. tarkim ant savanorių žiedo kampo nuvažiavimui link Tūkstantmečio gatvės namo savininkas irgi protetavo, o namas nenaudojamas. Geležinkelio gatvėje irgi vienas namas stovi ir net juostą eismo užgožęs. Ir ką. Bet juk nauda iš gatvių neplyginti didesnė nei pavieniai protestuotoji – reikia ieškoti kompromiso.
  Ir abejonės nėra, kad kanalas būtų be galo naudingas Nikaragvai. Aišku ir Kinijai. O jau čia JAV negali to leisti, ypač savo įtakos zonoje.

 10. Anti-NWO says:

  „vietiniai gyventojai kadaise įspėjo savo vyriausybę apie pasekmes ir įspėjo apie pasipriešinimą ginklu“

  Nelabai tikiu, kad dėl šaliai naudingo projekto gyventojai priešintųsi ginklu. Taip nebūna. Dalis žmonių kažkokia forma priešintųsi, bet kai kalbam apie platų organizuotą pasipriešinimą, tuo labai suabejočiau, ar tai išvis įmanoma. Paprasti žmonės nurimtų ir tiek.

  Čia atsiranda terpė užsienio interesams pasireikšti ir panaudoti tą prieštaravimą gilesniam ginkluotam konfliktui. Pasireiškia geopolitiniai interesai.

 11. ! says:

  Gėris per prievartą nereiškia nieko kito tik prievartą, nes pažeidžia teises tų kuriems tas vadinamas gėris nereiškia nieko daugiau tik blogį.

 12. ! says:

  Vietiniai gyventojai, tai tie kurių protėviai, o siaube, nenujautė (kokie akli) kad stato savo trobas ir kuria ūkius kaip tik toje vietoje kur 21 amžiaus pradžioje HKND korporacijos veikėjai sumąstė kasti griovį.! Tai ką Jūsų manymu turėtų daryti palikuonys tų nenuovokių protėvių? Gal jie turėtų atsiprašyti HKND korporacijos už tai, kad šios pabaisos savininkai net nesiteikė jų atsiklausti ar jiems reikalingas tas griovys ar ne?

 13. PP says:

  Užteks čia kliedėti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top