Ukraina: naujoji finansų ministrė JAV investicijų bankininkė

2014, 4 gruodžio, 18:40 | kategorija Realybė | atsiliepimų (11) | peržiūrų 568 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Amerikos investicijų bankininkė Natalija Jaresko skubos tvarka gavo Ukrainos pilietybę, kad galėtų tapti „Jaz“ Jaceniuko finansų ministre . Ji buvusi vieno JAV valstybinio finansinio investuotojo CEO (vadovė). Prieš pradėdama dirbti finansų sektoriuje, ji buvo JAV užsienio reikalų departamento darbuotoja. Naujasis ūkio ministras – irgi skubos tvarka gavęs Ukrainos pilietybę lietuvis – buvęs investicijų bankininkas. Ukrainos oligarchai gali tik akis pratrinti.

foto

1. Ukrainos oligarchai gali žavėtis: JAV investicijų bankininkė Natalija A. Jaresko, antradienį, kai tik pradėjo eiti pareigas Radoje, staiga tapo Ukrainos finansų ministre. Tiesa, prieš tai skubos tvarka gavo pilietybę. Anksčiau tai buvo paplitę tik futbole. (Nuotrauka: dpa)

foto

Antra nuotrauka: lietuvis investicijų bankininkas Aivaras Abromavičius – naujasis Ukrainos ūkio ministras – jis taip pat gavo pilietybę skubos tvarka. (Nuotrauka: dpa)

paveikslėlis

Trečia nuotrauka: „Jaz“ ir Porošenko atliko didelį darbą: svarbiausius vyriausybės postus lyg rankos mostu užėmė bankininkai. Net Yatsenyuk prieš pradėdamas savo karjerą politikoje buvo bankininku. (Nuotrauka: dpa)

Krizės sukrėsta Ukraina skubos tvarka davė trim užsieniečiams Ukrainos pilietybę ir paskyrė juos ministrais. Įdomiausias paskyrimas būtų JAV pilietės Natalijos Jaresko finansų ministre. Jaresko investicijų bankoCEO (vadovė) privataus kapitalo įmonėje „Horizon Capital ir tuo pat metu generalinis direktorius JAV Valstybės finansuojamos privačios Private Equity Fund WNISEF, kur ji yra atsakinga už investicijas Ukrainoje ir Moldovoje.

Ji pati vykdė finansinius sandorius, apie ką pati ir rašo savo tinklalapyje. Prieš pradėdama savo veiklą bankininkystėje ji dirbo JAV užsienio reikalų departamente. Be kita ko, JAV ambasadoje Kijeve ji vadovavo Ekonomikos skyriui.

Harvardo absolventė politologijos srityje jau dirbo Prezidento Viktoro Juščenkos komandoje: Ji buvo užsienio investicijų patariamosios tarybos pirmininko narė, tuomet kartu su Timošenko atėjusi į valdžią . Šiuo metu Timošenko partija – naujosios koalicinės vyriausybės Kijeve dalis.

paveikslėlis

Paskutinė nuotrauka: Iškart po to, kai DWN redakcija apsilankė Horizon Capital svetainėje, svetainė buvo offline – neva dėl techninių priežasčių. Mes pateikiame naujos Ukrainos finansų ministrės CV ekrano nuotrauką.

Kaip gera bankininkė, Jaresko yra atvira visiems pokyčiams: Jos investicijų bankas yra vienas iš fondo „Open Ukraina“, premjero Arsenijaus „Jaz“ Jaceniuko rėmėjų. Šis fondas yra finansuojamas tokių bankų lobistų kaip: Chatham House, NATO, German Marshall Fund ir JAV Valstybės departamento. Fondas rūpinasi tinkamu turto paskirstymu Ukrainoje.

Nuvertus Janukovičių amerikiečiai laikinuoju premjeru paskyrė Jaceniuką. B. Obamos administracijos komisarė Rytų Europai, Victoria Nuland, pasiklausytuose telefono pokalbiuose yra pasisakiusi, kad „Jaz yra mūsų žmogus“. Jaceniuko įtraukimas į politiką buvo dalis plano, kuris televizijos kanale ATV, labai šaltakraujiško Austrijos diplomato ir buvusio atstovo Kosove, Wolfgango Petritsch, neseniai buvo sulygintas, su į „turintį panašių į pučą bruožų“ planu.

Nesunku nuspėti, koks bus šios naujos Jaceniuko valdžios politikos kursas: skolų krizė, de facto nemokios valstybės problemos greičiausiai spręsis pardavimais užsienio investuotojams. Tai klasikinis liaudies turto nusavinimo modelis, kuris yra naudojamas, jei korumpuota, nekompetentinga ir nekontroliuojama vyriausybė nuvaro savo šalį į bankrotą.

Finansų sektorius jau ne kartą rado savo kelią į Europos politiką: „Goldman Sachs“ bankininkai Mario Monti Italijoje ir Lucas Papademos Graikijoje. Ir pačiame ECB, tapusio svarbiausia politine institucija ES, jam Jaresko yra kompetentingas partneris: ECB vadovas Mario Draghi kaip buvęs „Goldman Bankininkas“ už kreditus pareikalaus iš Ukrainos tam tikrų „reformų“. Tokių reformų, kaip žinia, sukeliančių didelio mąsto „privatizacijos“ bangą, tikslai retai sutampa su paprastų žmonių lūkesčiais.

Taip pat lietuvis Aivaras Abromavičius ateina kaip naujas ūkio ir prekybos ministras iš tos pačios investicijų bankininkų brolijos: Jis atėjo iš Skandinavijos privataus kapitalo įmonės „East Capital“, kur didžiuodamasis jau paskelbė apie tai savo tinklalapyje. Skirtingai nuo savo Vokietijos kolegos Sigmar Gabriel, Abromavičius neturės problemų su laisvosios prekybos sutartimi (TIPP).

Bankininkas pateikia save kaip arbitražo valdininką, kuriam rūpi apsaugoti Rusijos investuotojus. Viename iš interviu galima akivaizdžiai pastebėti, kaip puikiai jis išstudijavęs Rytų Europą. Originalus pristatymas, kai Abromavičius, žongliruodamas skaičiais, sugebėjo nepaminėti 2012 metų naftos kainų nuosmukio.

Be Jaresko ir Abromavičiaus, trečiasis užsienietis yra beveik menka asmenybė: gruzinas Aleksandras Kwitaschwili, perimantis sveikatos ministerijos portfelį.

Porošenko labai taikliai apibūdino naujų vyriausybės narių paskyrimus kaip „netradicinius sprendimus“, būtinus atsižvelgiant į „radikalių reformų poreikį ir kovą su korupcija“.

Atsižvelgiant į netradiciškumą, Porošenkai nėra kaip paprieštarauti: anksčiau tokie veiksmai buvo įprasti tik futbole. Bet pasaulio plėšimo era įneša savo naujovių, kai žaidžia net vaidinantys politikus gerai apmokami viso pasaulio legionieriai.

deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

Parengė: Remigijus Sinkevičius

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. Mindaugas says:

  Kaip greitai sionistai prasiskverbė į Ukrainos vyriausybę….aišku ir anksčiau jų buvo, bet dabar jų bus dar daugiau. Štai ir baigėsi „laisvos ir nepriklausomos Ukrainos“ mitas….

 2. FB nerijus sk says:

  Stai kaip reikia kelti chaosa valstybese is vidaus,suskaldai visuomene,paskolini pinigelio,ir privatizuoji. Zymus Kinijos generolas yra pasakes:zvejoti geriausia drumzliname vandenyje.

 3. FB nerijus sk says:

  Pagalvojau Kur dingsta milijardai is LT biudzeto,tikrai nemanau kad musu sitie chlapciukai seime juos pasiima(gauna trupinelius )tiesiog jie negali tureti tokiu svertu,budami marionetemes,ir dar per daug kvaili kad sugebetu isisavinti siuos pinigus.Greiciausiai pinigai grizta i ES .

 4. PP says:

  Įdomu, iš to tipo lietuvio Abromavičiaus atims LR pilietybę?

 5. Sims Simaitis says:

  Noriu atkreipti brangių skaitytojų dėmesį, kad visi tokio pobūdžio straipsniai, kaip šitas ir kiti panašūs, kurie spausdinami šiame tinklalapyje, mums rodo tikrąją padėtį Lietuvoje. Viskas vyksta pagal vieną ir tą pačią shemą, net darosi pikta, kad galingieji šio pasaulio net nesistengia visą tai daryti subtiliau. O kam? Avių banda ir taip viską „nurys“. Pasaulinę žiniasklaidą nedomina, kas vyksta tokioje ūbagų šalyje, kaip Lietuva, todėl ir kritiškų straipsnių apie ją nėra. Todėl mums tenka tenkintis Ukrainos įvykiais, o jie absoliučiai tokie patys, kaip Lietuvoje. Kubilas, per naktinius pasisedėjimus, praskolino Lietuvą, per naktį užkarė žmonėms ant galvų kosmines sumas. Ateis laikas ir už jas reiks susimokėti. O kaip? Ogi privatizacija. Dar daug yra, ką galima Lietuvoje parduoti. Ir mūsų laukia ne ką geresni laikai, nei Ukrainoje. O Lietuvis snaudžia, mažu praeis pro šalį. Patikėkite, pro šalį nepraeis. Yra labai puikus pokalbis su profesoriumi V.Radžvilu. Tikrai rekomenduoju įsiklausyti į jo žodžius https://www.youtube.com/watch?v=cdsDS5-tElU
  Neklauskite kam skamba varpai, jie skamba jums.

 6. Simui says:

  Dekui uz linka, tikrai geras pokalbis. Kaip, beje, ir visas jusu komentaras.

 7. Mindaugas says:

  Dėkui už nuorodą. Geras Jūsų komentaras.

 8. Vincius says:

  Ar matete kaip vakar snukius apsidauze Radoje del tu uzsienieciu paskyrimo? Ne visi parlamentarai patenkinti sitokia ivykiu pakraipa.

 9. PP says:

  Neteks susimokėti. Lietuvos iki to momento paprasčiausiai nebebus: arba ji bus nušluota karo tarp Rusijos ir Vakarų, arba be karo inkorporuota į Rusijos sudėtį.

 10. Gojus says:

  Bet kaip ciniškai ir vulgariai net nesislėpdami veikia. Šakės. Matyt grojo ant tos stygos, kad jei meluosi atvirai ir tiesiai į akis tada ko gero patikės. Nu Ukrainą geru placdarmu bandymams padarė globalistai. Bet galime stebėti, kas mūsų laukia.

 11. PP says:

  O mes jau okupuoti. Tyliai ir ramiai. Mūsų laukia išnykimas su labai didele tikimybe.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top