Ukrainos AR pasirinkimas – biometrinis pasas

2012, 14 gruodžio, 11:12 | kategorija Realybė | atsiliepimų (3) | peržiūrų 1 364 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis2012 m. Gruodžio 6 dieną įvyko masinė protesto akcija prie Ukrainos prezidentūros, protestuojant prieš įstatymo „Apie vieningą valstybės demografinį rejestrą“ priėmimą. Protestuojantys susitelkė prie Prezidento Administracijos pastato sienų, išsakydami savo protestą prieš biometrinių pasų/asmens dokumentų įteisinimą.

Parlamentarai ir prezidentas visiškai ignoravo AR(Aukščiausioji Rada) įgaliotinio žmogaus teisėms pastabas, pagrindinės ekspertų-mokslinės ir pagrindinės juridinės AR valdybų, o taip pat šimtų visuomeninių organizacijų ir tūkstančių, skirtų Prezidentui, Ukrainos piliečių kreipimusi, o būtent:

Neribojama pagal apimtį, konfidenciali informacija apie kiekvieną Ukrainos pilietį iš žinybinių informacinių sistemų, automatiškai taps prieinama tretiesiems asmenims (tame tarpe privačioms įmonėms ir užsienio valstybėms), tiems tikslams, kuriems ji nebuvo renkama. Bet kuris valdininkas, „hakeris“ ar bankininkas, turintis prieigą prie Demografinio rejestro, žinos apie žmogų viską, tame tarpe ir pačią konfidencialiausią informaciją! Tuo labiau, kad specialistai perspėja apie absoliučiai techniškai neįmanomą Demografiniame registre, pilną asmeninių duomenų apsaugą.

Demografinis rejestras pagal įstatymą koncentruoja duomenų bazę vienose rankose, stato visus valdžios organus į realią rejestro tvarkytojų priklausomybę. Kieno rankose bus šį valdžia? Tuo labiau, kad įstatymas nenumato – kas vykdys dokumento gamybą. Šio dokumento gamintojas taps visos valstybinės informacijos savininku.

Jeigu prisiminti, kad visi Ukrainos piliečiai beveik kasdien duoda savo sutikimą perduoti ir automatiškai apdoroti savo asmeninius duomenis (apmokant paslaugas savivaldybėje, priėmime pas gydytoją, atiduodant vaiką į mokyklą, vykdant banko perlaidą ir t.t.), tai tampa suprantama, kad visa ši infomacija gali būti nesunkiai indeksuota ir pridėta į „Vieningą Demografinį rejestrą“. Po to, kai kiekviena iš šių išvardintų operacijų bus palydima privalomo biometrinio dokumento pateikimo, toks informacijos apie žmogų kaupimas bus vykdomas automatiškai ir realiu laiku.

Biometrinis dokumentas bus išduodamas tik gimus (vietoje gimimo liudijimo). Visa informacija apie apie bet kurį Ukrainos pilietį bus kaupiama nuo pat gimimo, panaudojant unikalų personalinį numerį.

Visa tai atveria nematytas iki šiol, manipuliacijų žmonėmis galimybes, pradedant objektų valdymo nuosavybės teisių ribojimu ir baigiant greita vidaus organų donorų paieška. (atitinkamos pataisos Įstatymui: „Apie organų transplantaciją…«Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів» jau paduotos į Ukrainos AR).

Tam, kad nuleisti garą ir sumažinti nepasitenkinimo lygį visuomenėje, įstatymo autoriai dieną prieš galutinai priimant priimant įstatymą apie biometrinio paso įvedimą įvykdė nesudėtingą manipuliaciją:
MIP buvo pareikšta, kad religinių įsitikinimų pagrindu žmonės gali atsisakyti įterpti savo biometrinius duomenis į čipą. Tačiau ši alternatyva ne ką daugiau, nei farsas, nes problema yra ne tik pats biometrinis pasas, o ir asmeninės informacijos kaupimas Vieningame demografiniame valstybės rejestre apie žmogų, susietą su ja unikaliu identifikaciniu numeriu. Piliečiai negalės gauti tenkinančių juos dokumentų, nes pačiame įstatyme nėra numatyta galimybė išduoti dokumentų neįtraukiant į rejestrą, nesuteikiant unikalaus personalinio numerio ir neužfiksavus biometrinių duomenų.

Tiems, kas nenorės tapti biometrinio paso priedu paruošta sunki ateitis – be dokumentų, be pilietybės, be atlyginimų ir be pensijų. Neturėdami dokumentų jie praras viską. Gausybė piliečių neturės galimybės nei uždirbti, nei apmokėti savo būsto paslaugas, nei net identifikuoti savo asmenybę! Daugelis iš jų – tai pensininkai, dirbę visą savo gyvenimą, nemaža dalis išgyvenę vaikystėje karą ir štai dabar, senatvėje juos stato į absoliutaus beteisiškumo sąlygas! Jauni tėvai norintys gimdyti ir auginti vaikus praras galimybę gauti vaikams tradicinius dokumentus!

Apie tai, kad šimtai tūkstančių žmonių nepriims biometrinių dokumentų dėl religinių ar kitokių įsitikinimų, jie ne kartą buvo pareiškę valstybės organams, kai 2011 metais buvo bandymai įdiegti tuos pačius biometrinius pasus. Liaudies išrinktieji tai žinodami, savo Įstatymu sąmoningai išmetė šiuos žmones iš sociumo – ištrynė juos iš gyvenimo kartu su vaikais ir jų pagyvenusiais tėvais.

Valstybės migracijos tarnyba praneša, kad nėra pasiruošusi išduoti ukrainiečiams „biometrinius pasus“

http://podrobnosti.ua/society/2012/12/06/875035.html

Valstybinė migracijos tarnyba pradės biometrinių pasų apiforminimą ir išdavimą ukrainiečiams tik po teisinio-normatyvinio apibrėžimo ir tokių dokumentų išdavimo procedūrų sureguliavimo, ir nustačius tokių dokumentų blankų įmonę gamintoją.

„Pirmu tokių dokumentų(biometrinių pasų) įdiegimo žingsniu bus eilės poįstatyminių aktų, kuriais bus numatytas dokumentų techninis aprašymas, jų įforminimo ir išdavimo tvarka, paruošimas ir priėmimas. Po pažymėtų normatyvinių-teisinių aktų priėmimo, Ukrainos Valstybinė migracijos tarnyba turės pagrindą pravesti procedūras padėsiančias nustatyti-parinkti įmonę – dokumentų blankų gamintoją“ – praneša Valstybės migracijos tarnybos spaudos-tarnyba.

Be to, bus imtasi būtinų priemonių sukuriant infrastruktūrą ir aprūpinant atitinkama įranga, būtina apiforminant ir išduodant biometrinius dokumentus, visus (679) teritorinius Ukrainos migracijos tarnybos padalinius. Tik po šių klausimų sureguliavimo, ryšium su paminėtu Įstatymu, Ukrainos Valstybinė migracijos tarnyba pradės biometrinių dokumentų apiforminimą ir išdavimą“, – pabrėžia spaudos-tarnyba, pažymėdama, jog apie tai bus papildomai pranešta MIP(masinės informacijos priemonėms), be to atsiras pranešimai oficialiame, Valstybinės migracijos tarnybos interneto portale.

Kartu su tuo, galioja ir Ukrainos piliečio paso nuostatos, susijusios su išvykimu į užsienį, patvirtintos 1992 m. liepos 26 d. №2503-XII AR nutarimu. Tokiu atveju, Valstybinė migracijos tarnyba išdavinės piliečiams 2007 metų pavyzdžio dokumentus tol, kol bus baigti visi paruošiamieji biometrinių dokumentų išdavimo įdiegimui reikalingi procesai.

Įstatymas apie biometrinius pasus neturi savyje jokių reikalavimų, bet kurių kategorijų asmenims, susijusių su tuo, kaip greitai (laiko atžvilgiu) reikėtų keisti anksčiau išduotus dokumentus naujo pavyzdžio dokumentais. Tokiu būdu, visi Ukrainos piliečio pasai išduoti ryšium su Ukrainos AR 1992 metų liepos 26 dieną №2503-XII, nutarimu, galios neribotą laiką ir keisti juos į biometrinius pasus – tai teisė, o ne Ukrainos piliečių pareiga, paaiškino Valstybinėje migracijos tarnyboje.

Analogiška situacija ir su Ukrainos piliečio pasu skirtu važiuoti į užsienį (užsienio pasu). Tokie dokumentai galios pilna apimtimi iki datos pažymėtos pase, kaip paskutinė galiojimo data. Su jais, kaip ir anksčiau bus galima važiuoti į užsienį, gauti vizas ir t.t.

„Piliečiai, kurie jau padavė ir ateityje, iki biometrinių pasų apiforminimo pradžios, paduos prašymus pasui gauti(Ukrainos piliečio pasui ar Ukrainos piliečio pasui reikalingam išvažiuojant į užsienį), gaus „seno“ pavyzdžio dokumentus, kurie taip pat galios pagal AR 1992 m. liepos 26 d. №2503-XI nutarimą“, – pabrėžiama Valstybės migracijos tarnyboje.

Įstatymas apie „Vieningą valstybinį demografinį rejestrą ir dokumentus patvirtinančius Ukrainos pilietybę, patvirtinančius tapatybę ar specialų jos statusą“, numatantis elektroninių pasų skirtų ukrainiečiams įdiegimą įsigaliojo gruodžio 6 dieną.

2012 metų lapkričio 20 dieną, Aukščiausioji rada priėmė naujos redakcijos, su prezidento Viktoro Janukovičiaus pasiūlymais, įstatymą apie biometrinių pasų įdiegimą. Valstybės vadovas jį pasirašė lapkričio 29 dieną.

Įstatymas dalinai numato elektroninių pasų įdiegimą – dokumentų su biometrinės informacijos duomenų čipu/saugykla išvažiavimui į užsienį, sutinkamai su Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos standartais.

Kaip jau buvo pranešta aukščiau, įstatymas įsigaliojo 2012-12-06

http://sovest.dnepro.org/2012/5326.html

„Ir jis padarys tai, kad visiems, mažiems ir dideliems, turtingiems ir vargšams, laisviems ir vergams, turės būti pažymėta ant dešinės rankos jų, arba ant kaktos jų, ir, kad niekam nebus leista nei pirkti nei parduoti, išskyrus tuos, kas turi tą pažymėjimą, arba žvėries vardą, arba jo vardo skaičių“.
Citata iš Biblijos


išvertė: Sarmatai

susijusi tema: RFID biometrinis pasas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Mindaugas Vilkis says:

  Jei praeis Ukrainoje, tai didesnių trukdžių tai prasukti kad ir LT – deja, nebus…

 2. ara-copy says:

  Ką reiškia praeis?
  Juk aiškiai parašyta kada įsigaliojo – š.m gruodžio 6 dieną.
  Procesas jau vyksta.

 3. egis says:

  deja lietuvoje senai tokie pasai ira gerai apziurekite juos pamatysyte cipo konturus viduje kietoje dalyje o apie barkoda tai nesneku

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top