Vašingtono Kartaginos taika prieštarauja realybei

2022, 1 gruodžio, 6:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (16) | peržiūrų 265 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Prieš prasidedant karinei invazijai Vašingtonas pervertino Amerikos ir Ukrainos galią ir sumenkino Rusijos pranašumus, rašo JAV atsargos pulkininkas McGregoras straipsnyje, skirtame „The Amercian Conservative”. J. Bideno administracija slepia nuo amerikiečių tiesą: Kijevas negali laimėti šio konflikto.

Douglas Macgregor

Nacionaliniai politiniai ir kariniai lyderiai, įtraukę Ameriką į pasirinktus karus Vietname, Balkanuose, Afganistane ir Irake, dažniausiai tai darė, nes buvo įsitikinę, kad kova bus trumpa ir radikali.

Amerikos prezidentai, jų patarėjai ir aukšto rango kariškiai nė karto nesusimąstė, kad nacionalinė strategija – jei tokia apskritai yra – turėtų būti nukreipta į konfliktų prevenciją, nebent šalis būtų užpulta.

Dar viena šios pasaulėžiūros auka tapo Kijevas. Nesant svarbios kruopščios Maskvos nacionalinio potencialo ir strateginių interesų analizės, JAV vyresnieji kariniai vadovai ir jų politiniai viršininkai į ją žvelgė per prizmę, kuri pervertino JAV ir Ukrainos galią ir sumenkino Rusijos strateginius pranašumus, ypač jos geografinį gylį, beveik neribotus gamtinius išteklius, didelę socialinę sanglaudą ir jos karinio pramoninio komplekso gebėjimą sparčiai auginti karinį arsenalą.

Ukraina dabar tapo karo zona, su kuria elgiamasi taip, kaip JAV kariuomenė elgėsi su Vokietija ir Japonija Antrojo pasaulinio karo metais, Vietnamu septintajame dešimtmetyje ir Iraku kelis dešimtmečius.

Sistemingai naikinamos elektros energijos sistemos, transporto tinklai, ryšių infrastruktūra, kuro gamybos sistema ir amunicijos sandėliai. Milijonai ukrainiečių ir toliau bėga iš karo zonos ieškodami saugaus prieglobsčio, o tai nežada nieko gero Europos visuomenėms ir ekonomikoms.

Tuo tarpu Bideno administracija vėl ir vėl daro nuodėmę, kuri yra neatleistina bet kurioje demokratinėje visuomenėje. Ji atsisako pasakyti Amerikos žmonėms tiesą: priešingai populiariam Vakarų žiniasklaidos naratyvui apie „Ukrainos pergalę”, kai bet kokia priešinga informacija yra tiesiog atmetama, Kijevas šio konflikto nelaimėjo ir niekada nelaimės.

Dideli nuostoliai, kuriuos Ukrainos pusė jau kelis mėnesius patiria dėl nesibaigiančių beprasmių atakų prieš Rusijos gynybines pozicijas šalies pietuose, smarkiai susilpnino jos ginkluotąsias pajėgas.

Kaip ir buvo galima tikėtis, Europos NATO narės, kurių visuomenėms ir ekonomikoms tenka didžiausia šio konflikto pasekmių našta, vis labiau nusivilia netiesiogine Vašingtono kova Ukrainoje.

Europos piliečiai jau dabar atvirai abejoja žiniasklaidos pranešimų apie padėtį Rusijoje ir Amerikos tikslus Europoje patikimumu. Milijonų pabėgėlių iš Ukrainos atvykimas, prekybos ginčai, bandymai pasipelnyti iš JAV ginklų pardavimo ir aukštos energijos kainos pamažu nuteikia Europos visuomenę prieš Vašingtono ir NATO konfliktą su Rusija.

Rusija taip pat pasikeitė. Pirmaisiais V. Putino prezidentavimo metais šalies ginkluotosios pajėgos buvo organizuotos, apmokytos ir aprūpintos tik šalies teritorinei gynybai užtikrinti. Tačiau karinė invazija Ukrainoje parodė, kad toks požiūris neatitinka XXI a. Rusijos nacionalinio saugumo.

Pradiniame invazijos etape buvo vykdoma ribota operacija, kurios užduotys ir tikslai buvo gana siauri. Svarbiausia, kad Maskva planavo tik aiškiai parodyti Kijevui ir Vašingtonui, jog yra pasirengusi kovoti, kad Kijevas nestotų į NATO ir kad būtų nutrauktas etninių rusų teisių pažeidinėjimas Ukrainoje.

Tačiau pirminė karinio puolimo prielaida pasirodė esanti neperspektyvi, todėl ją teko nutraukti. Paaiškėjo, kad ribotas karinės invazijos pobūdis davė priešingą rezultatą, nei Maskva tikėjosi: užuot sudariusi stiprybės įspūdį, Rusija atrodė silpna.

Padaręs išvadą, kad pagrindinės prielaidos dėl Vašingtono noro derėtis ir siekti kompromiso buvo iš esmės klaidingos, V. Putinas įsakė karinei vadovybei parengti naujus operatyvinius planus su naujais tikslais: pirma, sutriuškinti Ukrainą; antra, nepalikti Vašingtonui ir Europos sostinėms abejonių, kad Rusija sieks pergalės savo sąlygomis; trečia, sukurti naują teritorinį status quo, atitinkantį Rusijos nacionalinio saugumo poreikius.

Pristačius ir patvirtinus naujuosius planus, V. Putinas pritarė „antrinei operacijai”, kurią sudaro Rusijos teritorinių užkariavimų gynimas minimaliomis pajėgomis, kol Rusija kaupia išteklius, lėšas ir personalą lemiamiems veiksmams.

Putinas taip pat paskyrė naują Rusijos pajėgų Ukrainoje vadą – generolą Sergejų Surovikiną, vyresnįjį karininką, kuris gerai supranta savo misiją ir ir turi reikalingą proto sanklodą, būtiną pasiekti sėkmės.

Artėjantis konflikto puolimo etapas leis mums susipažinti su naujomis Rusijos ginkluotosiomis pajėgomis ir jų ateities potencialu. Šiuo metu Rusijos kovinės pajėgos yra sutelktos pietų Ukrainoje, vakarų Rusijoje ir Baltarusijoje. <…>

Šios naujosios pajėgos visai nebepanašios į Rusijos kariuomenę, kuri prieš devynis mėnesius, 2022 m. vasario 24 d., kirto Ukrainos sieną.

Dabar galima drąsiai prognozuoti, kad naujosios Rusijos ginkluotosios pajėgos, užgrūdintos konflikto Ukrainoje, bus pasirengusios vykdyti strategiškai svarbias operacijas.

Greičiausiai, ateityje Rusijos pajėgos semsis įkvėpimo iš ginkluotųjų pajėgų ir operacinės struktūrų, aprašytų generolo pulkininko Mahmuto Garejevo knygoje „O jei rytoj bus karas?” Naujosios ginkluotosios pajėgos bus daug gausesnės ir galės vykdyti svarbias operacijas per palyginti trumpą laiką, turėdamos minimalų apmokymą ir pastiprinimą.

Kitaip tariant, iki karinio konflikto Ukrainoje pabaigos Vašingtonas paskatins Rusiją gerokai padidinti savo karinius pajėgumus, o tai priešingas rezultatas nei laukė Vašingtonas pradėdamas konfrontaciją su Maskva ir tikėjęsis jos lemtingo susilpnėjimo.

Tačiau toks rezultatas neturėtų nieko stebinti. Nuo J. Bideno kalbos Varšuvoje, kurioje JAV prezidentas iš esmės reikalavo pakeisti Maskvos režimą, jo administracija atsisakė svarstyti užsienio politiką strateginiu požiūriu.

Kaip kvailas generolas, reikalaujantis ginti kiekvieną žemės centimetrą iki paskutinio kraujo lašo, Prezidentas J. Bidenas dar kartą patvirtino Jungtinių Valstijų pasiryžimą kovoti su Rusija ir, galbūt, su bet kuria kita šalimi, kuri atsisako laikytis veidmainiškų globalistų demokratijos standartų, nepaisant to, kokią kainą už tai turės sumokėti Amerikos žmonės saugumo ir gerovės požiūriu.

J. Bideno kalba Varšuvoje buvo labai emocinga ir persmelkta moralistinio globalizmo ideologijos, tokios populiarios Vašingtone, Londone, Paryžiuje ir Berlyne. Tačiau Maskvos požiūriu tai prilygo Kartaginos taikai.

Kartaginos taika yra labai žiaurios „taikos“ primetimas, skirtas visam laikui nusilpninti pralaimėjusią pusę. Terminas kilęs iš taikos sąlygų, kurias Kartaginos imperijai primetė Romos Respublika po Pūnų karų. Po Antrojo Pūnų karo Kartagina prarado visas savo kolonijas, buvo priversta demilitarizuotis, nuolat lenkėsi Romai ir jai buvo uždrausta kariauti be Romos leidimo. Trečiojo pūnų karo pabaigoje romėnai sistemingai nuniokojo Kartaginą ir pavergė jos gyventojus.

Tai, kad J. Bidenas savo užsienio politikoje laikosi principo „neimti belaisvių”, reiškia, kad kito Ukrainos konflikto etapo rezultatas ne tik sunaikins Ukrainos valstybę. Jis taip pat sunaikins pokario liberalios tvarkos likučius ir lems radikalų galios ir įtakos pasikeitimą visoje Europoje – nuo Vašingtono link Maskvos ir iš dalies Pekino.

Douglas McGregoras yra „The American Conservative” vyresnysis mokslo bendradarbis, buvęs D. Trumpo administracijos gynybos sekretoriaus patarėjas, pasižymėjęs karo veteranas ir penkių knygų autorius.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 16

 1. Romas says:

  Baideno, NATO klaida kitoje vietoje. Tame, kad nuo pat konflikto pradžios, nedavė sunkiosios technikos, „neuždarė” dangaus. Draudė ukrainiečių pajėgoms adekvatų atsaką Rusijos teritorijoje. Leido tik gintis savojoje. Tai tas pats, kas vienam iš boksininkų leisti naudoti tik vieną ranką…

  • Vytas says:

   Romui.Manau, kad labai klysti; didžiausia Vakarų (ir JAV) klaida buvo atsisakymas derėtis su Rusija dėl bendro Europos, o ne vien Ukrainos, saugumo. Putino pasiūlymas derėtis buvo palaikytas (eilinį kartą) Rusijos silpnumu. Ir, vykdydamas Vakarų (JAV) valią, Zelenskis su aplombu atsisakė derybų dėl bendro Europos saugumo. Tai tik dar kartą parodė, kad JAV taika Europoje nereikalinga. JAV nusprendė, kad yra puiki proga vienu šūviu nušauti du zuikius – karo Ukrainoje pagalba ekonomiškai susilpninti tiek Europą, tiek Rusiją ir visas jėgas nukreipti Kinijos ekonominės galis susilpninimui. Gavosi eilinis JAV užsienio politikos fiasko.

   • Romas says:

    Kada gi čia vakarai ir JAV atsisakė derėtis su Rusija, dėl visos Europos saugumo? Prieš Rusijos invaziją į Ukrainą ar po?
    Paties Putino frazė – „su teroristais nesiderama”, iš karo su čečėnais laikų.
    Ir kokia prasmė derėtis su fašistine Rusija, jeigu ji sulaužo visus susitarimus? Juk dar po TSRS griūties Ukraina (keturšalėje sutartyje) atsisakė branduolinio ginklo, o Rusija, JAV ir Anglija garantavo Ukrainai saugumą ir jos teritorijos vientisumą.
    Rusija šią sutartį sulaužė. O JAV ir didž. Britanija laikosi įsipareigojimų. Bet sakyčiau nepakankamai, baimindamiesi dėl trečio pasaulinio.

    Imperializmu sergančios Rusijos, nusidegradavusios iki fašizmo, jokios sutartys nesustabdys. Tik jėga…

 2. baisiai atsilikusi Rusija says:

  Civilizuotas pasaulis nuėjo labai toli į priekį ir tai, deja, yra karti tiesa visiems rusams, nes Rusijoje iki šiol:
   
  1. Nėra pidarasų paradų, yra visiškai uždrausta LGBT propaganda; 
  2. Nėra mokamos pašalpos vien tik už priklausymą madingoms mažumoms ir vergų palikuoniams, nes Rusijoje niekada nebuvo vergijos;
  3. Tos pačios lyties asmenų santuokos neleidžiamos;
  4. Draudžiama išvežti našlaičius į užsienį;
  5. Draudžiamos lyties keitimo operacijos be medicininių indikacijų;
  6. Nėra genderinių-neutralių tualetų suaugusiems, o ypač vaikams;
  7. Draudžiama eutanazija;
  8. Visiškai nėra diskurso (svarstymų, polemikos, šūdo malimo) apie kraujomaišą, nekrofiliją, pedofiliją ir zoofiliją;
  9. Depresijos pretekstu negalima imti nedarbingumo biuletenio šešiems mėnesiams;
  10. Darbo valandomis nėra daugiavalandinės fiestos šūdo malimui ir alaus pagėrimui;
  11. Rusijoje negalima nebaudžiamai įsilaužti į svetimus namus norint juos neteisėtai užgrobti – už tai yra baudžiamasis straipsnis;
  12. Rusijoje negriauna istorinių paminklų ir ypač rūpinamasi paminklais žuvusiems karuose, įskaitant ir broliškas kapavietes;
  13. Riaušėms malšinti nenaudojamos vandens patrankos ir guminės kulkos;
  14. Muziejiniai eksponatai nėra grąžinami į Afriką ar kitus regionus, nes jie nebuvo pavogti ir vėliau nelegaliai išvežti;
  15. Ištikus stichinėms nelaimėms, žmonės nėra linkę į spontanišką plėšikavimą ir marodieriavimą, o kolektyviškai padeda vieni kitiems;
  16. Rusijoje yra baudžiamasis straipsnis už vagystę iš parduotuvės, o taip pat baudžiamasis straipsnis už vaikiško maisto pardavimą su pasibaigusiu galiojimu;
  17. Rusijoje nėra jokių apribojimų šviesai, šilumai ir vandeniui, įskaitant ir karštą vandenį, nes yra energijos perteklius;
  18. Rusijoje žiemą lauke nešąlama, nes rengiamasi šiltai ir tuo pačiu metu galima valgyti ledus ir atsigerti šalto alaus;
  19. Nėra Soroso fondų;
  20. Valstybė nėra smaugiama skolų kilpomis;
  21. Rusijoje taip pat nėra vystoma destruktyvi atsinaujinanti energetika, tačiau visokeriopai yra remiamos aukštosios branduolinės technologijos be atliekų;
  22. Rusijoje daugiausia pabėgėlių yra iš Okrainos, tačiau nėra jokių ukrainietiškų eisenų ir bezpredielo;
  23. Rusijoje niekas negriauna aktorių, kurie nepatinka, karjeros, už tai gali būti baudžiama kaip už šmeižtą, o visi aktoriai-migrantai dėl politinių priežasčių – toks yra jų pačių pasirinkimas;
  24. Atvejais, kada yra kaltinama įtarimais dėl priekabiavimo, reikalingi įrodymai;
  25. Nėra „progresyvių” judėjimų, tokių kaip BLM su batų bučiavimais ir klūpėjimais ant kelių, nes visi žmonės yra lygūs savo teisėmis;
  26. Nėra Šėtono bažnyčios;
  27. Prezidento vaikai nevartoja narkotikų, tačiau dirba lygiai su visais kitais;
  28. Nepaisant šimtų čiabuvių tautų ir tautelių bei daugybės migrantų kiekio  (2 vieta po USA), nėra jokių nacionalinių getų ir rezervacijų;
  29. Nėra sankcijų politikos kitų šalių atžvilgiu, tačiau yra atsakomosios kontr-sankcijos;
  30. Nedraudžiamos klasikų knygos dėl madingų gender-rasinių tendencijų;
  31. Nėra jokio baudžiamojo persekiojimo už atsisakymą skiepytis;
  32. Rusija niekada neturėjo kolonijų skirtų apiplėšinėjimams;
  33. Rusijoje nėra gamtinių išteklių deficito;
  34. Politikai ir diplomatai niekada nepažeidžia savo viešai prisiimtų įsipareigojimų;
  35. Rusijoje nespjaunama į šulinį, iš kurio geriamas vanduo, visada siekiama abipusiai naudingo bendradarbiavimo;
  36. Rusijoje niekada neatsisakoma nuo derybų kaip būdo išspręsti prieštaravimus, dauguma karų buvo gynybiniai, o visi kiti visada buvo kariaujami siekiant užtikrinti savo sienų saugumą;
  37. Kariaujant miestai nėra nušluojami nuo žemės paviršiaus, o pasibaigus karo veiksmams padedama įsitvirtinti taikiam gyvenimui, atkuriant infrastruktūrą ir statant namus;
  38. Gynybos ministro poste nebuvo ir nėra svarstoma galimybė šį postą užimti moterims;
  39. Politikai ir diplomatai yra tokie neraštingi, kad jie nepainioja šalių ir nesiūlo siųsti lėktuvnešių prie Baltarusijos pakrantės;
  40. Visi rinkimai vyksta itin nedemokratiniu tiesioginiu balsavimu, nėra balsavimo paštu, kiekvienoje balsavimo apylinkėje yra įrengtos totalitarinės vaizdo kameros, o balsavimo rezultatai gali būti anuliuoti balsavimo apylinkėje radus klastojimus…
   
  P.S.Spėju, kad trūkumų sąrašas nėra pakankamai išsamus ir greičiausiai gali būti pratęstas  skaitytojų, o tai tik sustiprins vaizdelį apie negrįžtamą Rusijos atsilikimą ir galiausiai įtikins vatnikus-atskalūnus nuo progresyviai-pederastinės visuomenės dalies apie šios šalies beviltiškumą.

  • R says:

   Tokio kvailo posto dar nemačiau, turbūt varote Copy-Paste visur, kur yra leidžiamo komentarai?
   Asmeniškai aš būčiau tokios nesąmonės nepraleidęs

   22. Pilna protesto akcijų, kurias išvaiko policija. Vaiko net pačius rusus.
   23. Pasidomėk Ala Pugačiova ir Maksimu Galkinu.
   32.Lietuva 200 metų buvo okupuota carinės Rusijos ir tapusi jos gubernija.

   Kas antrą galiu paneigt. Tiesiog nesąmones neigt – pats kvailiu atrodysi.

   .1. Už Rusijos kariuomenės kritiką – sodinama į kalėjimą.,
   2. Už vadovybės kritiką – į kalėjimą.
   3. Už karo Ukrainoje pavadinimą karu – į Kalėjimą

   Ir čia teikia turėti mintyje, kad daugybė bylų tiesiog sufabrikuotos ir pritemptos.

   4. Rusijos prezidentas pats save renka amžinosioms kadencijoms ir kaip užsimanęs keičia Konstituciją.
   5. Visi kas kritikuoja valdžią (žinasklaida) skelbiami užsieni o agentais.

   Ir tai tik ledkalnio viršūnė.

   Rusijoje už tokį komentarą, jei jis būtų parašytas prieš Rusiją lyginant ją su kokia nors ES šalimi – tūptumėt į kalėjimą ir būtumėt paskelbtas užsienio agentu.

   Vienu žodžiu, neturiu paruoštų propagandinių tekstų, o rašyt toliau tingiu,

   • Ogis says:

    Atsakymas Romui

    Dėl derybų.
    Rusija nuo 2004 metų kvietė Vakarus derėtis. Kvietimai sustiprėjo nuo 2014 metų. Čia pirma.

    Visų antra, jei būtų laikomasi Minsko susitarimų, jokio karinio konflikto nebūtų buvę. Bėda tame, kad Porošenka, pasirašinėdamas šiuos susitarimus, iš anksto žinojo, kad jų nesilaikys. Apie tai jis net pats pasakęs buvo. Prasitarė prankeriams. Šių susitarimų nesilaikymą skatino Vakarai.

    Visų trečia.
    Prieš kritikuodamas V.V.Putiną, Rusijos Federacijos Konstituciją bei Rusijos politikus, pravartu būtų apsižvalgyti po savo kiemą. kaip ten su litukrijos konstitucija? Kokia jos padėtis? kokiu būdų koncervai ir „laivės” partija pateko į seimą? Ar teisėtai? Ir iš viso, ar VISA vyriausybė, nuo Skvernelio laikų, yra teisėta?

    Atsakymas R:
    Jūs meluojate. Užsienio agentais (tas liečia infliueciarius, ir žiniasklaidą) skelbiami tie, kurie gauna tiesioginį ir netiesioginį finansavimą iš Vakarų.
    Rusijos Prezidentas buvo išrinktas demokratiniu būdu. Rinkimai vyko sklandžiai. Apie tai net minėjo Vakarai (apie rinkimus litukrijoje, jų skaidrumą aš patyliu).

    Dėl kariuomenės ir vadovybės kritikos, už kurią, jūsų teigimu, „sodinama” į kalėjimą. Jūs vėl meluojate, kadangi už tai nėra sodinama į kalėjimą, o skiriamos administracinės nuobaudos. Baudžiami yra tie, kurie skleidžia melą ir feikus apie RF kariuomenę (apie žudomus civilius, apie prievartaujamus kūdikius, senukus ir t.t.). Mano galva, labai gera iniciatyva, kuria pažabojami užsienio įtakos agentai.

    Apie protesto akcija Rusijoje ir jų išvaikymą.

    Čia be komentarų, kadangi nenoriu leistis į diskusiją su neolandzbergistu, tačiau tik priminsiu, kad tamsta matyt alternatyvioje visatoje gyvenate, jei nežinote, kokias metodais dirba litukrijos ir visa vakaroidinė policija. Vertėtų prisiminti rugpjūčio mitingą prie seimo, kaip jis buvo išvaikytas, kas neramumų užsakovai ir vykdytojai, taip pat „geltonųjų liemenių” protestus Prancūzijoje, protestus Berlyne ir kituose Europos miestuose.

 3. Romas says:

  Atsakymas Ogiui

  Dėl derybų
  Nėra prasmės derėtis su tuo, kas susitarimų nesilaiko. Su Rusija (kaip jau minėjau), keturšalėje sutartyje buvo tartasi, dėl Ukrainoje, po Sovietų Sąjungos subyrėjimo, likusio branduolinio arsenalo perdavimo Rusijai.
  Ukraina sutiko perduoti šį arsenalą Rusijai su Rusijos, JAV ir Anglijos garantija, kad bus gerbiamas Ukrainos neutralitetas ir jos teritorijos vientisumas.

  Šį susitarimą, kaip visi žinome, Rusija sulaužė – 2014m. okupavo Krymą ir dalį Donbaso.
  Ukraina liko apgauta…

  Apie ką dabar galima tartis su nusikaltėliu ir okupantu???

  Nebent, grąžinus užgrobtas teritorijas, derėtis dėl padarytos žalos atlyginimo.

  • Ogis says:

   Atsakymas Romui.

   TSRS subyrėjimas mano mėgstamiausia tema. Norite pakalbėti apie sutartis?

   Prašau.

   Aš tik noriu tamstai priminti, kad Rusijai buvo duotos garantijos, kad NATO nė per žingsnį nesiplės į Rytus. Aišku, garantijos buvo duotos žodžiu. Ir čia buvo Rusijos klaida, kad patikėjo. Tai kas sutartis sulaužė? Aš juk rašiau apie Minsko sutartį. Kas tos sutarties nesilaikė? Kas šaudė pietryčių Ukrainoje? Kas aštuonis metus statė įtvirtinimus, kas kaupė kariuomenę? Kas ruošėsi šturmuoti Donbasą ir Luganską.
   Beje, informacija apmąstymui. Po Janukovičiaus nuveertimo ir įvykuio maidano, valdžia Okrainoje yra NELEGITYMI.

   • Romas says:

    Atsakymas Ogiui

    O kokiu gi principu, plečiasi NATO? Kokiu būdu ji artėja prie Rusijos sienų? Kas gali duoti garantijas?

    NATO, kaip taisyklė, plečiasi tų šalių prašymu, kurios yra nukentėjusios nuo Rusijos okupacijos – Lenkija, kitos buvusio Varšuvos bloko šalys, pabaltijo šalys – Lietuva, Latvija, Estija.
    Kitaip sakant, pati Rusija savo agresyviu elgesiu su kaimynais, inspiruoja NATO plėtrą. Tai akivaizdu…
    Ypač paskutiniu – Suomijos ir Švedijos atveju, kurios stoti į NATO apsisprendė iškart po Rusijos invazijos į Ukrainą.

    Jūs, kremliniai troliai, gyvenate tokiame melo ir demagogijos burbule, kad nebematote ir nebesuvokiate elementariausių dalykų…

 4. Ogis says:

  Atsakymas Romui

  Garantijos yra sutartie objektas. Tariasi politikai. Susitarti labai lengva, tik noro reikia turėti (geras pavyzdys susitarimas tarp Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos dėl jūrinės sienos). Bet Vašingtono ir Londono statytiniams, sėdintiems Gedimino pr. ir Daukanto aikštėje, nebuvo duota komanda tartis.

  Kaip jau minėjau, Rusiją vakarų „partneriai” išdūrė. Ir iš viso, apie kokias saugumo garantijas mes čia kalbame? Ir prie ko čia Rusijos okupacija. TSRS senų seniausiai nebėra. Kuomet NATO plėtėsi į Rytus, jokių „agresyvių” Rusijos veiksmų nebuvo. Jų ir su žiburiu nesurasi. Gal galėtumėte man pasakyti, trisdešimties metų bėgyje, nors vieną Rusijos ar Baltarusijos agresijos aktą prieš Lietuvą? O agresijos aktų prieš Rusiją ir Baltarusiją iš Lietuvos pusės nors vežimu vežk. Nuo chamiškų Lietuvą valdančių administratorių pasisakymų, iki atvirų agresijos aktų, nukreiptų prieš Baltarusiją.

  P.S.
  Tamstele, laikykite save rankose. Nesinervuokite ir neįžeidinėkite savo pašnekovo, nes tamsta nelabai kokioje šviesoje atrodote. Jei galvojate, kad mane įžeisite, tai labai klystate. Taip, aš esu VATNIKAS. Ir tuo didžiuojuosi.

  • Romas says:

   Ar išties taip sunkiai daeina, ar tik apsimeti? Trukdo laiko intervalas tarp rytinės Europos šalių sovietinės okupacijos (po Stalino ir Hitlerio suokalbio) ir šių šalių įstojimo į NATO?

   50 metų asmeniniuose santykiuose gal ir pakankamas laikas žaizdų užgydimui, bet ne santykiuose tarp valstybių. Tuo labiau, kad šalis agresorė – okupantė net neatsiprašė už tūkstančius nužudytų ir ištremtų žmonių. Jau nekalbant apie žalos atlyginimą, ką Vokietija, bent jau dalinai, atliko.
   Ne mažiau svarbu ir aktualu tai, kad ši šalis (Rusija) nepasikeitė …

   Bet svarbiausias momentas (šiuo atveju) tas, kad šalys patyrusios sovietinę okupaciją, anksčiau įstoti į NATO neturėjo galimybės, nes buvo okupuotos…
   Jos tai padarė, pasitaikius pirmai progai. Nes ant to pačio „grėblio”…

   Ar jau dašilo? Kaip sako rusai – nikto nie zabyt, i nie čto niezabyto.

 5. Ogis says:

  Jo, jo. Matau, mėgstate užsiiminėti demagogija ir išsisukinėti nuo atsakymų. Labai patogu. Aš jums rašau, kad Lietuvai niekas negrasino per tuos trisdešimt metų, ir nebuvo jokio reikalo stoti į šią „gynybinę” organizaciją, kurios niekas nebuvo užpuolęs….o jūs man apie okupaciją. Labai patogu užsimerkti prieš akivaizdžius faktus ir pasinerti į išsigalvotą tikrovę. Matyt landzbergizmo radiacija taip veikia žmonių smegenis, kad jie praranda ryšį su realybe.

  Labai mėgstate tuščiažodžiauti apie galimybę stoti į NATO, tik užmirštate parašyti, kad žmonių niekas neklausė. O juk konstitucijoje parašyta, kad svarbiausi tautos gyvenimo klausimai, sprendžiami referendumu.

  Ai, man nesvarbu. Pavargau su jumis ginčytis. Vis tiek mes jokių sąlyčio taškų nerasime. Geros jums dienos ir nuostabių gyvenimo metų gyvenant alternatyvioje visatoje.

  • Romas says:

   Atsakymas Ogiui

   Referendumas dėl stojimo į NATO Lietuvoje įvyko 2004 metais – tam, kad ateityje nepasikartotų 1940 metų okupacija. Jokios demagogijos…

   Nors čia mes buvom priešininkais, bet abu esame žmonės. Todėl siūlau prisiliesti prie „bendro vardiklio” – prie kiekvieno žmogaus evoliucinio tikslo – samathi.
   Filmą apie samathi (rusų kalba) įdėjau savo komentaro pabaigoje, po straipsniu apie Vydūną, šioje svetainėje. Sekmės.

 6. Toto says:

  Na nebuvo jokio referendumo dėl stojimo į NATO, štai linkas, jei jau užmiršote: ‘https://lt.wikipedia.org/wiki/Referendumai_Lietuvoje’

 7. Romas says:

  Buvau tikras, kad buvo. Dabar suabejojau Gal tik kokia apklausa?
  Bet tai nekeičia svarbiausio – Lietuva NATO šalis. Jeigu būtų kitaip, ir pas mus Lietuvoje būtų tas pats, kaip Ukrainoje…
  Pirmą kartą džiaugiuosi, kad Lietuvoje tokia skylėta demokratija.
  Beje tikros – tiesioginės demokratijos mūsų pasaulyje dar nėra. Apie tai šitoje svetainėje (neseniai) buvo mano straipsnis – Romas Cibas – DEMOKRATIJA

  Bet ar kremliniams troliams priekaištauti dėl demokratijos?

 8. R says:

  Atsakymas Ogiui:

  O aš net nesakau, kad jūs meluojate, jūs tiesiog rusų propagandistas ir tiek arba atviras trolis. Išsiverskite pats rusišką tekstą:

  „Прокурор Сергей Белов в ходе прений в Мещанском суде Москвы запросил бывшему муниципальному депутату Илье Яшину обвиняемому в распространении фейков про российскую армию, девять лет колонии общего режима.”

  Tai va, už feiką – 9 metai. Deputatui. Kai Lietuvoje už feikus apskritai net administracinė atsakomybė nenumatyta.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top