Veryga vėl griežtins karantiną, nežiūrint į tai, kad ankstesnės griežtinimo priemonės nedavė jokio teigiamo rezultato

2020, 5 gruodžio, 13:59 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 332 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Aurelijus Veryga

Operacijų vadovas, laikinasis SAM ministras Aurelijus Veryga, matydamas kad visi ankstesni draudimai nedavė absoliučiai nieko, išskyrus nuolatinį korona-statistikos rodiklių augimą (tai yra visai priešingą rezultatą, nei buvo tikėtasi), vis tik nutarė dar labiau apsunkinti visuomenės gyvenimą, kuris jau ir be to nėra itin linksmas jo įgyvendinamos politikos dėka.

Jis paaiškino ko dar gali laukti Lietuvos piliečiai iš šios kadencijos laikinosios vyriausybės atstovų:

Ką tik (penktadienį) su Ministru Pirmininku Saulius Skvernelis sutarėme, kokios konkrečiai karantino griežtinimo priemonės bus svarstomos pirmadienį ryte COVID-19 komitete, kuriam vadovauja Premjeras.

Vienareikšmiškai bus sprendžiama dėl kur kas griežtesnio karantino Lietuvoje, nes dabartinių priemonių nebeužtenka. Šįkart, siekiant mažinti žmonių būriavimąsi, griežtesnes priemones, beveik analogiškas kaip pavasarinio karantino metu, siūlysime taikyti visose viešose vietose, prekybos ir paslaugų vietose, nustatyti griežtesnius reikalavimus ugdymo procesui, kultūrai ir kitoms sritims.

Sugriežtintas karantinas turėtų įsigalioti nuo kito trečiadienio, t.y. gruodžio 9 d., o karantiną siūlysime tęsti iki gruodžio 31 d.

Taigi plačiau apie siūlomas priemones

Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų nustatyti didesnius prekybos ploto reikalavimus, t. y. vietoj 10 kv. m. ploto nustatyti:

– kai visas prekybos plotas yra iki 10 tūkst. kv. m., vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį kaip 15 kv.m. plotą,
– kai visas plotas yra virš 10 tūkst. kv. m. vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį kaip 30 kv.m. plotą.

Taip pat siūlysime visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 žmonės, o šeimoms – eiti tik po vieną.

Neatmestinos ir griežtesnės alternatyvos

Pirmoji alternatyva. Jei nebūtų pritarta prieš tai minėtam siūlymui, tuomet siūlysime, kad visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų būtų užtikrinamas visur vienodai 20 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus ir užtikrinamos kitos saugumo priemonės, valdant srautus, laikantis saugaus atstumo ir kt.

Antroji alternatyva. Ji – tokia pat, kaip pavasarinio karantino metu. Draudžiama parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla. Šis galėtų būti netaikomas tik:

– parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;
– maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;
– internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos atsiėmimo punktuose.

Taip pat bus siūloma:
– papildomai nenustatyti išimties laisvalaikio paslaugoms – išimčių nebetaikyti individualiems fizinio aktyvumo užsėmimams. Išimtis liktų tik aušto meistriškumo sporto veikloms;
– valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, atsisakoma dalinio nuotolinio darbo, išskyrus, kai būtina atlikti darbą vietoje;
– draudžiama lankyti muziejus, galerijas ir organizuoti ekskursijas.

Švietimo veiklas siūlysime organizuoti taip:
– ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomi, užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus;

– ugdymas mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas tik nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas;

– neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas;

– neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi nuotoliniu būdu arba stabdomi, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus;

– profesinis mokymas (ar jo dalis), išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, laikantis būtinų saugumo reikalavimų.

Be to, dar šiandien pasirašysiu operacijų vadovo sprendimą, kuriuo bus nustatytas įpareigojimas kaukes dėvėti ir darbo vietose, ne tik posėdžių metu, išskyrus atvejus, kai žmogus patalpoje yra vienas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Simas Simaitis says:

  Su ateinančioms šventėmis jus visus. Šventės bus, kaip reta, kitokios.

 2. Algirdas says:

  Jo. Su šventa pandemija! Ir
  Linksmo jums karantino!

 3. Vytas says:

  Gal atkripėte dėmesį į tai, kad vyriausybė, kaip ir pavasarį, veikia „mokslinių pabandymų“ metodu “ pagal rusų patarlę (rabotajem metodom naučnovo tyką). pabandysim ir žiūrėsim, kas gaunasi. nesigavo. Pabandysim dar kartą. Vėl nesigauna. Bandysim ir trečią kartą, dar griežčiau. BANDYSIM TOL, KOL KAS NORS GAUSIS. Tokią matau vyriausybės „darbo“ metodiką. Nėra analizės, duomenų (arba jie neskelbiami, specialiai ar nesiaiškinama realiai) kaip ir kokiomis sąlygomis (susirinkimai, darbas, bendruomenės susibūrimai) virusas persiduoda. Versijų visokių, bet nė vienos pagrįstos faktais, realiais duomenimis, nors tvirtinama,kad stengiamasi atsekti kokiomis aplinkybėmis užsikrečiama. Tai kodėl neskelbiami užsikrėtimų apibendrinti duomenys, kaip skelbiami teigiamų testų (kurių patikimumas gana abejotinas) skaičiai? Klausimas Verygai ir Ko.

 4. Ec says:

  Žaidimas į perspektyvą – naikinti esamas tradicijas (velykos, kalėdos), kad vėliau būtų lengviau įgalinti kitas tradicijas. TSRSąjungos laikais buvo daroma tas pats, tik švelniau, nes buvo siejama su vadžia, dabar gi galima ir griežčiau, nes „pandemijos “ niekas su valdžia nesieja. Kadangi Lietuva dabar yra priklausoma ESąjungai, viską bandoma kartoti. Viską, kas greitai pamirštama lengva pakartoti.
  Viskas ką rašau yra tik mano nuomonė :)

 5. ziurint kokiu rezultatu says:

  rezultatu dave- sveikatos sistema sugriauta, zmones ibauginti, verslai zlunga.
  Antra karta sekasi dar geriau.
  Ziurekit tikru valdzios tikslu, o ne ju deklaruojamu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top