VRK iš 320 000 parašų pripažino mažiau, nei būtina surengti referendumui

2013, 15 gruodžio, 21:13 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 422 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisMūsų Lietuvos piliečiai sugebėjo per tris mėnesius surinkti 320 000 parašų referendumo, kad Lietuvos Žemė, miškai ir vandenys nuosavybės teise galėtų priklausyti TIK Lietuvos piliečiams ir valstybei, klausimu. Ir štai dabar, kažkokiu naujai sukurtu balsų skaičiavimo būdu, VRK sugebėjo šį skaičių sumažinti iki 292 200 balsų, tuo beveik paversdama šimtų Lietuvos piliečių rinkusių parašus, trįjų mėnesių darbą niekais, žinoma jei neskaityt tų 320 000 piliečių valios, į kurią VRK faktiškai nusispjovė… Bet, kaip sakoma – „Nespjauk į šulinį…“.

Kaip jau dauguma žino, VRK (vyriausioji rinkimų komisija) per vakar dienos posėdį (2013-12-14) sugebėjo primesti savo situacijos matymą, kaip vienintelį teisingą variantą, iniciatyvinei referendumo grupei, tuo faktiškai iškeldama beveik neįmanomą įvykdyti uždavinį, jį pateikdama vos ne kaip nuolaidą iniciatyvinei grupei ir dar beveik priversdama už tai padėkoti.

Suprantama, kad, kai esi pastatomas prieš situaciją, kai gali rinktis tik iš „mažiau blogai“ ir „visai blogai“ – renkiesi „mažiau blogai“, nes jis įvyks vėliau – juk duodama 15 dienų pasispardymui, o su tuo ir susitaikymui su neišvengiamybe. Tai natūralu.

Tačiau, „Vaigauskas ir Ko“ pamiršta, kad turi reikalą ne su kokiu UAB’u, o su visa Tauta, kuri, kai yra reikalas moka būti labai vieninga, o šiandien situacija spaudžia būtent vienijimosi kryptimi ir tam papildomai labai padeda tokios dirbtinai sukuriamos kliūtys, kurias matysime (pateiktame video) Tautai statant Vyriausiąją rinkimų komisiją, kuri matomai mano turinti reikalą tik su iniciatyvine grupe, visiškai pamiršdama, kad už jos stovi mažiausiai 500 000 žmonių. Kai 320 000 yra tie, kurie jau pasirašė, o likę – tai tie, kurie neturėjo reikalingo dokumento reikiamu momentu. Ką beje irgi galima įvardinti, kaip papildoma kliūtimi renkant parašus referendumui. Kai sakykime vairuotojo teisės visur Lietuvoje pripažįstamos, kaip pilnavertis dokumentas nustatyti asmenybei, o kažkodėl pasirašyti parašų rinkimo lape, staiga tampa nebetinkamomis.

Bet, siūlome jums gerbiami skaitytojai pažiūrėti patiems to VRK posėdžio video santrauką, kad pamatyti, kaip meiliai ir su šypsenomis, o kartais net apgailestavimo išraiška bandoma priversti patikėti tos komisijos gerais ketinimais iniciatyvinės grupės, o su ja ir visos Tautos atžvilgiu. Aktoriai parengti labai aukšto lygio, o ypač tas pasakytina apie Zenoną Vaigauską, kuris jau nuo 1994 metų, bet kurios naujos valdžios yra perrenkamas VRK pirmininku. Kaip manote už kokius nuopelnus?

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Joris says:

  VRK išbrokavo 13098 parašus (kiekvienas gali paskaičiuoti pats pačioje vaizdo įrašo pradžioje) ir nusprendė, kad galiojančių yra tik 292 200! Kažkur „pradingo“ 14702 parašai!
  Toks įspūdis, kad VRK visą laiką tik galvojo apie tai, kaip kuo prasčiau atlikti savo darbą arba įvykdyti užsakymą. PVZ. kiek prisimenu vieno iš neįvykusių referendumų metu buvo išbrokuoti net 25 000 parašų (čia reiktų kam nors pasiknaisioti po skaičiukus iš ankstesnių referendumų, nes skaičius tampa dėsningu). Ir iš viso, išvedinėti kažkokias keistas formules, prisidengiant, kad reiktų parašams patikrinti 20 metų nesąmonė.
  Mano akimis parašų rinkimo forma buvo sudaryta taip, kad ją būtų galima pakišti po skeneriu ir nuskaityti elektroniniu būdu. Kompiuteris tokius parašus pagal dokumento numerį patikrintų greitai ir be problemų. Likusią dalį parašų tektų patikrinti „rankiniu“ būdu, nes dėl „nuklydusio ar vištos koja“ daryto įrašo kompiuteris tokio įrašo nesuprastų (o VRK vis dar gyvena akmens amžiumi, nors prieš nosis daugybė kompiuterių). Bet tai būtų tik dalis darbo. Beto VRK turi dirbti , kai to reikia, o ne bezdėti… už ką jei pinigai mokami, kad kas 4 metai parodytų kaip moka skaičiuoti (skaičiuoti aiškiai nemoka)?
  Gal būt reiktų surengti akciją, kažkuo panašią į Baltijos Kelią. Na, kad parodyti, kas esa keli išpaikę nuo valdžios skruzdėliukai prieš visą skruzdėlyną?

 2. robo says:

  tai yra pasityciojimas is parasu rinkeju, matyt ju uzduotis buvo isanksto suplanuota suzlugdyti referenduma, visa Lietuvos politika yra paskendusi srutu duobeje. Apie paprasta zmogu nieks negalvoja, prisidengia aukstais ale ES interesais ir svaicioja nesamones.

 3. Joris says:

  Kai vyksta rinkimai į seimą visi rezultatai patikrinami ir paskaičiuojami be problemų, o štai tinkamiems referendumo parašams apskaičiuoti reikia ( vaigas kalba apie menamą 20 m. laikotarpį) patikrinti dalį parašų, išvesti formulę ir paskaičiuoti galiojančių parašų vidurkį! Pasityčiojimas iš žmonių…

 4. petras says:

  Tai ka darysim lietuviska maidana su barikadom prie siemo :)

 5. -Z- says:

  Paaiškinkit kaip reikia pasirašinėti ne su viena ranka?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top