WP: Kinija ir Rusija „interneto laisvę“ supranta pagal Orvelą

2015, 27 gruodžio, 13:11 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 532 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

washingtonpost.com

Xi Jinping

Gruodžio 16 Kinijos lyderis Xi Jinpingas pasisakė konferencijoje interneto klausimais, kur pareiškė apie tai, jog kiber-erdvėje, kaip ir realiame pasaulyje, reikalinga laisvė ir tvarka. Washington Post redakcijos nuomone, – tai pakankamai įtaigiai primena Džordžo Orvelo kūrinį. „Laisvė – tai, kam skirta tvarka, o tvarka – laisvės garantija“, – cituoja leidinys KLR pirmininko žodžius, tačiau abejoja jų nuoširdumu. Šie lozungai, redakcijos nuomone, tik propaganda iš lyderio lūpų šalyje, kurioje veikia pati griežčiausia pasaulyje tinklo cenzūra.

Šiuolaikinėje Kinijoje nėra jokios „interneto laisvės“, jeigu šis žodis reiškia laisvą lankymąsi Facebook, Google ar kitose informacijos saugyklose, kurias užblokavo valdžia. Kinijos lyderio žodžiai apie „laisvę“ internete buvo pakartoti Twitteryje oficialios šalies informacinės agentūros Xinhua ir patalpinti YouTube, nežiūrint į tą faktą, kad Twitter ir YouTube yra užblokuoti daugeliui Kinijos gyventojų.

Tikroji Xi Jinpingo žodžių grėsmė slypi žodyje „tvarka“. Kinijoje būtent valstybė nustato taisykles, kurių ribose naudotojai gali kažką matyti ar pasisakyti internete, ir neseniai šios taisyklės buvo sugriežtintos, praneša leidinys. Įtvirtinęs „tvarką“ Kinijoje, šalies lyderis stumia šį „interneto suvereniteto“ modelį visame pasaulyje, pareikšdamas, jog kiekviena šalis turi pati nustatyti savo taisykles pasaulinio tinklo naudojimuisi.

Washington Post redakcijos nuomone, Rusija štai jau keletą metų juda ta pačia kryptimi. Rusijos saugumo tarnybos turi tiesioginę prieigą prie interneto, taip vadinamos OPPS (operatyvinė-paieškos priemonių sistema) pagalba.

2014-ųjų liepą Rusijos parlamentas priėmė įstatymą, pagal kurį visa informacija apie šalies piliečius turi būti saugoma RF teritorijoje, kas tapo iššūkiu Facebook, o taip pat tokiems gigantams, kaip Apple ir Google. (Google jau įrengė Rusijoje savo serverių sistemą) Įstatymas įsigalios 2016 metų sausio 1 dieną, ir kompanijoms, leidinio redakcijos nuomone, reikėtų kovoti su šia iniciatyva. Peticija internete, kviečianti priešintis asmeninių Rusijos piliečių duomenų perkėlimui į Rusiją, surinko virš 42 tūkstančių parašų. Kas tikrai mažai.

Pastaraisiais metais Kinija ir Rusija be ypatingo pasisekimo bandė stumtelėti likusį pasaulį priimti jų „interneto suvereniteto“ modelį, ir, kaip rodo Kinijos lyderio kalba, dar neatsisakė šio sumanymo.

Internetas, šis galingas ir svarbus išradimas, neturi patekti į rankas tų, kurie jį panaudos žodžio laisvės, susirinkimų laisves ir kitų žmogaus teisių suvaržymui, tvirtina Washington Post redakcija. interneto cenzura, interneto kontrole

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Konkurencijos nėra says:

  Tai jau pas pendosus ,tikra,laisvė….

 2. Mindaugas says:

  Žiū, pragydo „laisvės”, o tiksliau banditinės valstybės šauklys Washington Post….Jau tik ne pindostanui apie laisvę kalbėti….

 3. Gojus says:

  O Snuodenas sakė, kad pindosai net be įstatymų savo tvarką daro. Taip pat ir internete.

 4. Konkurencijos nėra says:

  politikus.ru    patriotinis, bet daug informacijos šviežios publikuoja.

 5. zzz-edvardui says:

  Kad Lietuvoje būtų tiek laisvės ir informacijos,kiek jos yra Rusijoje,tai rinkėjai neišrinktų nei vieno šiuo metu esančių valdžioje.Lietuvoje laisvę informacijai turi miliūtės,valatkos,savukynai ir t.t.

 6. Web Hosting says:

  Kadangi Rusija ar taip ar taip tolsta nuo EU, tai kokio velnio jiems laikytis EU teismo sprendimo? turi jie nauja drauga – Kinija viskas labai logiska is ju puses.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top