Zarasuose susidegino žmogus prieš tai sušukęs „Už Laisvą Lietuvą!“

2015, gruodžio 25, 13:00 | kategorija Realybė | 13 komentarų | peržiūrų 3 437 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

gorod.lv

degantis žmogusAptikome šį straipsnį latvių tinklapyje rusų kalba, ir keista, iš jo apie šį tragišką įvykį sužinojome daugiau, nei iš savo vietinės, lietuviškos (bet ne lietuvių) masinės žiniasklaidos (MIP) priemonių, kuriose buvo tik šykščiai užsiminta, jog ten ir ten susidegino žmogus, esą, supraskite, dėl asmeninių nesėkmių.

Todėl pamanėme, jog gali būti ir daugiau tokių kaip mes, nesuvokiančių iš kur Nepriklausomoje Lietuvoje atsiranda žmonių, kartojančių Romo Kalantos poelgį, ir jiems bus aktualu bent pabandyti suvokti skirtumus, tarp ano meto tarybinės, Romo Kalantos Lietuvos, ir dabartinės „Nepriklausomos“, kurioje žmonės deginasi lygiai taip pat, ir net dažniau…

Mes negalime net įsivaizduoti, kiek tokiam poelgiui reikia nevilties, valios ir drąsos, ir kiek žmogų turi būti prispaudęs gyvenimas, kad ryžtųsi it iki galo įgyvendinti savo tokį pasiryžimą…

O juk toks įvykis toli gražu ne pirmas po Nepriklausomybės paskelbimo – vos pusę minutės panaršę internete aptikome, jog 2013 metais Vilniaus apžvalgos aikštelėje rastas susideginusio žmogaus kūnas (liudininkai aptiko dar degantį) ir atsisveikinimo laiškas šalia, kurio turinio, kaip jūs jau turbūt atspėjote, žiniasklaidos priemonės nepaviešino.

Nepaviešino ir kitų detalių. Manau suprantate kodėl. Vėlgi, 2014 metais susidegino žmogus Jonavos rajone…

Kraupi statistika, kuri statistika ir išlieka, nes matomai to priežasčių Lietuvoje bijomasi nagrinėti… Kas vyksta Lietuvoje?!
sarmatas.lt redakcija

Žmogaus susideginimo faktas centrinėje miesto aikštėje viduryje baltos dienos pats savaime yra stresinis įvykis bet kurioje civilizuotoje europietiškoje šalyje, o tuo labiau tokiame provincijos miestelyje kaip Zarasai.

Kur darbingų piliečių masinės emigracijos fone, pagal paskutinius paskaičiavimus liko iš viso apie 5 tūkstančius gyventojų, dauguma kurių – pensininkai.

Žinia apie įvykusią tragediją paplito akimirksniu, ir jau po poros valandų jos aidas pasklido mūsų (Latvijoje) apylinkėje.

Tarp kitko, peržiūrint lietuviškas naujienas, su nuostaba aptikau tik kuklią D..fi žinutę „Zarasuose degė žmogus“ (lyg kalba eitų apie neatsargų rūkymą lovoje), pasimetusią kažkur tarp labiau krentančių į akis, ir sprendžiant pagal komentarų skaičių, daugeliui įdomesnių straipsnių apie paties „gražiausio“ Baltijos šalių homoseksualisto rinkimus (nuorodos nedėsime) ir apkalbų apie Ksenijos Sobčak naują suknelę.

Tik vėliau atsirado komentaras, kuris privertė mane atlikti nedidelį žurnalistinį tyrimą, siekiant bent kažkiek nušviesti šį įvykį: „Didžiausias Lietuvos informacinis portalas „pamiršo“ parašyti, jog prieš padegdamas save, žmogus sušuko „Už Laisvą Lietuvą!“ (dabar šis komentaras ten yra).

Tragedija yra tragedija, ir rengti šou šia proga būtų cinizmo viršūnė. Tačiau pabandyti suprasti, ką gi norėjo pasakyti žmogus, vieninteliu jam prieinamu būtu būti išgirstam (!) , savo gyvyb4s kaina, mes privalome.

Gaila, bet Ramūnas, vyriškis pačiame jėgų žydėjime, jau negalės paaiškinti, kokią mintį jis norėjo perteikti aplinkinių sąmonei, jis mirė sekančią dieną, neatgavęs sąmonės; 70% kūno nudegimo nepalieka jokių galimybių išgyventi.

Tačiau jo giminaičių ir draugų pasakojimai (kaip pasirodė dalis jų yra mūsų bendri draugai), leidžia rekonstruoti kai kurias prieš šią dramą susiklosčiusias aplinkybes.

Viskas kaip įprastai, žmogus iš darbo šeimos, motina ir du broliai. Vienu metu dirbo stalių dirbtuvėje, vėliau statybose.

Gyveno name, kurį pastatė savomis rankomis, net akmeninę tvorą pasistatė pats.

Draugai pastebi, jog Ramūnas labai rimtai žiūrėjo į gyvenimą ir tuo pačiu buvo jautrios natūros žmogus, labai reaguojantis į neteisybę.

Todėl pastaruoju metu labai pergyveno, – jį „išdūrė“ darbdavys, pas kurį jis dirbo pusę metų Vilniaus priemiestyje.

Čia, provincijoje, ryšium su darbo vietų krize tapo visai striuka. Mano draugui Jonui, kartą teko jam padėti atsilaikyti prieš niūrias mintis.

Tačiau tą lemtingą, gruodžio 17 dieną, nieko šalia neatsirado.

Jis įėjo į statybinių medžiagų parduotuvę, nusipirko 5 litrų acetono bakelį, padavęs kasoje 50 €u banknotą su žodžiais – „Grąžą galite pasilikti sau“.

Po to apie pusės kilometro kelias į mirtį, centrinė Sėlių aikštė, Kalėdinė eglutė. Tuščias bakelis tyliai krenta ant naujai sudėtų plytelių, čirkšteli žiebtuvėlis…

Sėlių aikštė kur susidegino žmogus

Dramos liudininkai pasakojo, jog, kai pasigirdo kažkieno garsus šūksnis „Už Laisvą Lietuvą!“, šalia eglutės dusliai plykstelėjo didžiulis fakelas.

Reti praeiviai, bėgte nusiimdami striukes, puolė į pagalbą.

Pribėgę arčiau jie pamatė, kaip nugalėdamas pragarišką skausmą ir neišleidęs iš lūpų nė garso, plačiai išskėtęs stiprias rankas, atsisukęs veidu į Zarasų savivaldybės pastato langus stovėjo ugnies ryjamas gyvas žmogus.

Stovėjo, kol jo nenugriovė praeiviai, beviltiškai bandydami užgesinti ugnį…

Štai jau keletą dienų verkia lietumi švininis gruodžio dangus. O vakar kažkas atnešė į tragedijos vietą raudonų rožių. Tu nebūsi užmirštas Ramūnai.

2015.12.22

Papildymas-komentaras:

Kaip ir buvo galima tikėtis, Ramūnas jau vadinamas psichiškai nestabiliu, alkoholio mėgėju ir visokiais kitokiais epitetais  mūsų didžiuosiuose Lietuvos (bet nelietuviškos) spaudos portaluose. Ar galima buvo tikėtis kažko kito, jei žmogus prieš mirdamas sušuko „Už laisvą Lietuvą!„? Žinoma ne, nes žmogus prieš mirdamas, su tokiu šūkiu lūpose aiškiai įvardijo, kad šiandien Lietuva nėra laisva. Atitinkama ir sisteminių MIP reakcija.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 13

 1. Konkurencijos nėra says:

  Užuojauta artimiesiems.

  Banksterių laisvės pasekmės!!!

 2. Mindaugas says:

  Manau, kad amžinatilsį Ramūnas tuo norėjo išreikšti socialinį protestą prieš daugiau kaip dvidešimt metų nusikalstamą politiką vykdantį buržuazinį režimą. Tai yra vienas iš daugelio lietuvių liaudies nepasitenkinimo esama padėtimi ir gyvenimo realijomis atspindžių. Nepaisant to, jog Zarasuose įsižiebė protestuojantis gyvas fakelas, jokie šio įvykio paminėjimai ar vieši gyventojų protestai nei šiame miestelyje, nei Utenos rajone apskritai, nebuvo rengiami…Be to pats įvykis žiniasklaidoje ne itin akcentuojamas. Bet tai natūralu. Valdantieji nenori, kad žmonės mąstytų apie tai, kad gyvenimas „demokratinėje“ buožių ir buržujų Lietuvoje ne sviestu teptas, ne minkštas ir pūkuotas, koks bent jau turėtų atrodyti…

 3. Mindaugas says:

  Manau, kad amžinatilsį Ramūnas tuo norėjo išreikšti socialinį protestą prieš daugiau kaip dvidešimt metų nusikalstamą politiką vykdantį buržuazinį režimą. Tai yra vienas iš daugelio lietuvių liaudies nepasitenkinimo esama padėtimi ir gyvenimo realijomis atspindžių. Nepaisant to, jog Zarasuose įsižiebė protestuojantis gyvas fakelas, jokie šio įvykio paminėjimai ar vieši gyventojų protestai nei šiame miestelyje, nei Utenos rajone apskritai, nebuvo rengiami…Be to pats įvykis žiniasklaidoje ne itin akcentuojamas. Bet tai natūralu. Valdantieji nenori, kad žmonės mąstytų apie tai, kad gyvenimas „demokratinėje“ buožių ir buržujų Lietuvoje ne sviestu teptas, ne minkštas ir pūkuotas, koks bent jau turėtų atrodyti…

 4. Mindaugas says:

  Manau, kad amžinatilsį Ramūnas tuo norėjo išreikšti socialinį protestą prieš daugiau kaip dvidešimt metų nusikalstamą politiką vykdantį buržuazinį režimą. Tai yra vienas iš daugelio lietuvių liaudies nepasitenkinimo esama padėtimi ir gyvenimo realijomis atspindžių.

 5. Dalia says:

  Ačiū už straipsnį. Užuojauta artimiesiems.

 6. Gojus says:

  Liūdna, kad tokia kaina, bet dar baisiau, kad po kažkiek laiko kažkas kiti jau ims ir naudos šį įvykį savo naudai, kad prisikimštų pilvus…

 7. Daivis says:

  Pagarba aukai!  Panieka sudziams valdzioje. Jei as taip pasielgciau vidury Radviliskio?Jei dar kas ? Gal atsibustu tauta????

 8. Jonas says:

  Ilsekis ramybeje Ramunai. Skausmingai Tu  issikovojai tikraja laisve. Uzuojauta artimiesiams.

 9. edvardas says:

  Prisikalkite kiausus Katedros aiksteje,kitaip niekas jusu neisgirs DDD Tarp kitko-nieko cia naujo.Jusu nekenciamas DELF’is apie tai rase pries savaite.Ir su visom smulkmenom.Taip kad…Bet ,aisku,JUS cia kieciausi-tik cia vyrauja tikra demokratija ir nepatinkanciu komentaru trynimo metodika,kuri jusu visu nekenciamame DELFI;yje butu visiskai neimanoma.P.s. Smagiu Sv.Kaledu visiems netikeliams ir komunizmo propoguotojams-dziaukites laisvomis dienomis.

 10. zzz-edvardui says:

  Gydykis broli kol nevėlu.

 11. > zzz says:

  Tokiu „edvardu“ niekas nebeisgydys, jis nedadarytas.

 12. Alvydas says:

  Tibete pastoviai susidegina vienuoliai kovodami prieš kinų priespaudą. Pilėnai, chrestomatinis mūsų tautos pavyzdys . Rezistencinė kova ir puvimas 10 metų bunkeriuose….. sibiras. Dabar opą į europą. Nėrai tautoje kiekio žmonių su stipriu kritiniu mąstymu jog pasipriešintų mėlynajai ,, pakazukai,,.

 13. edvarduchuj - geju paradu pazibai. says:

  delfis trina visus komentarus kurie turi bent kiek sveiko proto uzuominu ir yra nukreipti pries izraeli-jav-eu. ir jei nebutum tiek trankytas slapiu skuduru per galva,galbut suprastum,jog komunizmo uzuominos yra likusios tik s.korejoj ir kinijoj. rusijoje yra turbut netgi didesnis kapitalizmas nei pas mus ir norint ten jy atkurt turbut prireiktu dar neregeto masto „civilinio“ karo,nes oligarchai tikrai lengvai nepaleistu per nakty ygytu naftos plantaciju,metalo rudziu kasyklu ar dideliu fabriku. vakaru elitas irgi neleistu atsirast netgi uzuominoms tokiu tendenciju..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top